Touha po perfektní pokožce vede řadu žen k řádné péči o ni. Nejen pravidelné mytí, používání vhodných krémů, mlék a další kosmetiky je důležitý základ, ke kterému by měl však také patřit tělový peeling.
Co je to peeling?
Ač zní název sebevíc drasticky, jde o velice šetrnou metodu, jak se zbavit odumřelých částí kůže. Tak, jako my, mají i kožní buňky vlastní životnost. Ta je jen několik málo týdnů, a když odumře, ještě se jakoby částečně drží kůže nějakou dobu, až sama neodpadne. Stane se součástí prachu a my se pak doma divíme, odkud se ty nánosy pořád berou, že? Už vím, že z kůže. To je samozřejmě jen malá část, součásti prachu jsou i jiné, malé a miniaturní malé částečky. Ale o tom snad v nějakém jiném článku. Nyní se tedy pojďme podívat na svoji pokožku.
Je zbytečné, abychom na sobě udržovali odumřené části lidské tkáně, zvláště tehdy, přinese nám jejich odstranění již na dotek znatelně hebčí a sametově jemnou pokožku. Chce to jediné – pravidelně, každý týden používat peeling.
Čeho všeho dosáhnu díky peelingu?
Tak v první řadě je to hebká pokožka. To by měl být základ a tužba každé ženy, mít naprosto dokonale hladkou pokožku, které se chce každý neustále dotýkat. Díky odstranění zbytečných a odumřelých částiček kůže získáváte přímější kontakt se svým podkožím a používané krémy, masky, ale i mléka a další kosmetické přípravky se budou lépe vstřebávat a mít tak znatelnější účinek.
Jak často se může peeling provádět?
Frekvence použití peelingu by měla být jednou týdně, a to maximálně. Častější provádění peelingu vede jen k narušení zdravé kůže a může mít tak opačný efekt. Zkrátka jednou týdne a dost. Více hebkosti nedostanete.
Druhy peelingu
Stejně, jako máme na svém těle různé druhy kůží – například na dlaních je jiná, než na ušních lalůčcích, anebo také na kolenou a loktech je více, jak se říká „hroší“, kdežto v podkolenní jamce nebo na právě zmíněných ušních lalůčcích. Z toho důvodu existují také různé druhy peelingů.
Tělový peeling
Je to takový základ, od kterého se pak odvíjely i ty ostatní. Je určen na ošetření pokožky celého těla, s výjimkou chodidel a obličeje. Na nohách by účinnost peelingu nestačila, a naopak na obličej by byl možná až moc hrubý. Zvláště v tom případě, máte-li citlivou a jemnou pleť. Používá se i na ošetření kůže na rukou. Je nejuniverzálnější ze všech základních druhů.
Pleťový peeling
Na obličeji máme pokožku velice citlivou, jemnou a hebkou. Což je pravdou u většiny žen, muži mají kůži na obličeji přece jen o něco drsnější. A protože je naše pokožka skutečně velice jemná, zaslouží si i tu nejšetrnější péči. Pleťový peeling je určen výhradně na ošetření pleti.
Peeling na nohy
A největší „drsoň“ nakonec. Peeling na nohy obsahuje zrníčka hrubší – to, aby se tvrdá a silná kůže, respektive její odumřelé části pokožky lépe odstraňovaly.