Odedávna se kritéria krásy netýkají jenom obličeje. Krásná žena nemá jen krásnou tvář s dokonalou pletí, ale krásné musí být i její vlasy, postava, pokožka celého těla apod. Proto, aby žena patřila mezi krásky, musí mít jednak štěstí a tzv. se dobře narodit, jednak musí vynaložit i obrovskou péči o sebe samu. S tím souvisí i nákup kvalitních kosmetických prostředků, jež do jisté míry napraví to, co příroda zanedbala. Důležitá je také pravidelnost v každodenní péči o sebe. I když žena na svém těle nemá vše tak, jak by si představovala, mnohé může svou vytrvalostí a odhodlaností změnit k lepšímu.
Atributem krásné ženy je zdravá pokožka bez vrásek, skvrn apod. I taková věc, jako je pleť, však podléhá módě. Dříve byly kráskami zvány dívky s alabastrovou pletí, dnes v podstatě platí, že čím je žena „čokoládovější“, tím lépe. Proto nejen ženy, ale i muži tráví tolik času v soláriích všeho druhu. Pleť však trpí mnoha fyzikálními vlivy, ať už jsou to sluneční paprsky, mráz, střídání teplot apod. Toto vše způsobuje stárnutí pleti. No a staré, odumřelé buňky na povrchu pokožky nevypadají vůbec přitažlivě. Kožní buňky sice přirozeně odumírají, osychají a odlupují se, ale přírodní proces trvá delší dobu a během něho jsou odumřelé buňky na těle člověka dost patrné. Proto je nutné přírodě někdy trochu pomoci. Jedním z účinných způsobů, jak se jich zbavit, je tělový peeling.
Tělový peeling odstraňuje odumřelé buňky na celém těle. K jeho provedení je třeba si zakoupit určitý kosmetický přípravek a pak podle příbalové informace peeling provést. Zpravidla se jedná o krém, gel či něco podobného s pevnými částečkami, které jsou ostré, a tak jak je krém na daném místě těla roztírán, v podstatě obrušují staré buňky a na povrch se dostávají nové, zdravě vyhlížející. Peeling tedy působí jako jakési omlazení pleti. Pokožka, na kterou peeling použijeme, by měla být navlhčená. Důležité je pak důkladné omytí těla vlažnou vodou. Zapomínat by se nemělo ani na hydrataci pleti po peelingu. Tzn., namazat pokožku celého těla vhodným hydratačním krémem. Některé přísady v peelinzích totiž mohou pleť vysušovat.
Tělový peeling tedy v podstatě obrušuje. Toto slovo samo osobě napovídá, že se jedná o proceduru samu o sobě drastickou. Ne, že by to snad nějak bolelo, ale je to v podstatě citelný zásah pro povrch vašeho těla. Proto se doporučuje pravidelné čištění, ale s poukazem, že nic se nemá přehánět. Uvádí se, že tělový peeling je dobré provádět jednou týdně až jednou měsíčně (podle daného výrobku). Takový pravidelný peeling je pro pokožku celého těla jakousi očistou, a proto je velice přínosný. Vedle peelingu by mělo být samozřejmostí omývání pokožky pomocí houby či žínky, které rovněž odstraňují vedle nečistoty i odumřelé buňky. Jsou však doslova semeništěm bakterií všeho druhu, proto je nezbytné je pravidelně vyměňovat.
Zakoupit si tělový peeling není nic těžkého. Stačí jen zajít do drogerie, lékárny či navštívit nějakého kosmetického dealera zavedených firem a vybrat si ten, který bude vaší pokožce nejvíce vyhovovat. Průvodním, příjemným jevem tělového peelingu bývá pěkná vůně. Avšak můžete si také vyrobit vlastní tělový peeling z domácích surovin. Návod lze najít v časopisech pro ženy, v knihách o kráse a zdraví či na internetu. V podomácku vyrobených peelinzích máte jistotu, že použité suroviny jsou čistě přírodního původu. Navíc možná i ušetříte docela velké peníze, neboť v kosmetickém průmyslu se za některé výrobky platí opravdu horentní, mnohdy nadsazené částky. Mezi nejčastější přísady patří med, mléko, ale i obyčejný cukr či sůl.