V poslední době je velmi oblíbená masáž lávovými kameny. Víte, co si pod touto masáží představit a k čemu je dobrá? Pojďme si více přiblížit masáž lávovými kameny.
Co je to masáž
Masáž představuje terapii, v rámci které se aplikuje tlak na svaly a tkáně. Díky masáži se mohou léčit zranění, zmírňovat bolest, snižovat napětí, zlepšovat krevní na oběh atd.
Pozitivní účinky masáže byly prokázané už v dávné době. Máme mnohé druhů masáží. Jsou jimi např. švédská masáž (klasická masáž zakládající se na tření a hnětení), reflexní masáž (provádí se na chodidle a nártu nohou), aroma masáž (masáž spojená s vonnými oleji), lymfatická masáž, medová masáž, lomi lomi, ajurvédská masáž atd.
Masáž lávovými kameny
Masáž lávovými kameny je technika, která už se za starých dob praktikovala v některých částech naší země, především na Havajských ostrovech či v Číně. Tato masáž zaznamenává v České republice velký boom, především v poslední době.
Masáž lávovými kameny spočívá v masírování těmito zahřátými oblými kameny. Jejich teplota je kolem 37 – 40oC. A proč zrovna lávové kameny? Dokáží dlouhou dobu udržet potřebnou teplotu.
Díky tomu se příjemné teplo rozlévá do celého těla klienta a dochází k příjemnému uvolnění. Kameny také vydávají energetickou vibraci a ovlivňují meridiány, což jsou energetické cesty v našem těle.
Nejenže má masáž mnohé pozitivní účinky na naše zdraví, ale je zároveň i velmi příjemná.
Po skončení masáže lávovými kameny se doporučuje ještě několik minut zůstat v klidu a nevstávat. Díky této masáži můžete totiž zmalátnět. Proto se nedoporučuje po zbytek dne žádná psychická či fyzická námaha, ale neměli byste pít ani kávu či alkohol.
Příjemný pocit z masáže lávovými kameny často přetrvává až několik dnů.
Pozitivní účinky masáže lávovými kameny
Masáž lávovými kameny má mnohé pozitivní účinky na fyzické i psychické zdraví člověka. Díky masáži se zbavíte snadněji stresu i napětí v těle. Masáž má dále pozitivní vliv na stimulaci krevního a lymfatického systému, podporuje detoxikace těla, pomáhá s nespavostí, odstraňuje bolesti hlavy, zmírňuje bolesti kloubů a křeče atd.
Kdy se vyhnout masáži lávovými kameny
Obecně je masáž lávovými kameny velmi prospěšná, jsou však situace, ve kterých byste se této masáži měli vyhnout. Udělejte to v případě, že jste gravidní, u přecitlivělosti na vysoké teploty, u křečových žil či poruch oběhového systému, máte-li kožní onemocnění, u horečnatých a infekčních onemocnění atd. Pokud si nejste jisti, zda vám lávové kameny neuškodí, zeptejte se svého lékaře.