Letní období neznamená pouhý čas prázdnin, dovolených a teplého prosluněného počasí, tedy několika týdnů zaslouženého lenošení někde u vody či na horách. Zároveň to ale pro spoustu lidí představuje pravidelnou příčinu, ze které mají až panickou hrůzu. Začíná totiž jakási doba zúčtování. Na lidech se společně s odkládáním nepotřebného šatstva v plné síle ukazuje to, jak hřešili během uplynulého roku od podzimu až zase do léta. Přespříliš chodů k obědu, přecpávání se různých pochutin večer při sledování televize, nezřízená konzumace piva... To jsme nejspíše vyjmenovali ty pravé důvody, proč se lidé nakonec v plavkách necítí svoji, ale asi trochu jak v presu.
Celulitida poté hodně lidem připadá jako velký trest za to, že nedodržovali správnou životosprávu či jednoduše neměli potřebný čas na cvičení. Jestliže sem patříte i vy, nemusíte naštěstí v současnosti se s tím lehce smířit, avšak bez jakýchkoliv potíží se můžete spolehnout na proškolené specialisty, kteří vám dobře poradí, jak se celulitidy zbavit. Mezi jednu z velmi vyhledávaných verzí, jak lze s tímto strašákem plážového sebevědomí zápasit, patří i tzv. anticelulitidová masáž. V následujícím textu se o ní dozvíte bližší informace.
Ačkoliv se celulitida bezpochyby nachází i u spousty mužů, největší obavy mají v dnešní době spíše ženy. Jedná se zde o to, že společně s přibývajícími léty se pro ni jejich kůže stává pořád více náchylnější, to způsobuje proměnu její struktury především na problémových místech.
Tuková tkáň se v tomhle případě postupně mění, a jestliže se s nynějším stavem nechceme jen tak snadno smířit, nezbývá nám než upravit stravu, začít pravidelně a samozřejmě velice poctivě cvičit, a v neposlední řadě i občas zajít na anticelulitidovou masáž. Sice bohužel sama o sobě hotové zázraky nezmůže, v kombinaci s těmito ostatními postupy zafunguje opravdu až nečekaně silně.
Momentálně poskytované anticelulitidové masáže stojí na jednoduchém principu, a sice že na partie s tzv. pomerančovou kůží, většinou tedy oblastí okolo hýždí a stehen, se nanese vrstva speciálního oleje s dostatečným množstvím ozónu, a to se poté pečlivě a hlavně do hloubky vmasíruje. Zrovna výskyt ozonu se v tomto ohledu ukazuje jako klíčový. Ozon totiž rovnou vypíná pokožku, napomáhá vyhladit různé malé žilky a strie. Obecně platí, že dochází k celkové regeneraci pokožky a jejímu uvolnění.
Po této první fázi anticelulitidové masáže následuje přímo k tomuto účelu přichystaný tlakový zábal. Jeho úkolem je podpořit, aby se stahovaly hýždě, stehna a vlastně celé nohy, jakož i partie okolo břicha.
Samotný tlakový zábal v tom nejideálnějším případě značně podpoří vstřebání ozonu, které tímto stylem se v zábalu pohybuje v rozmezí patnácti až třiceti minut.
Ještě bychom tu měli připomenout, že mimo téhle ozonové varianty si můžete zvolit i anticelulitidovou masáž, jež se zakládá na použití kolagenu, ten nejenom že přímo zvyšuje pružnost naší pokožky a schopnost její obnovy, ale stimuluje také množství a fungování kolagenu, který se přirozeně nachází v kůži každého z nás.
Výše uvedený postup značně pomáhá, aby se zlepšil odvod odpadních látek z buněk i mezibuněčných mezer pomocí lymfatického systému. Svědomité promasírování celulitidou postižených částí také ovlivňuje tukové tkáně, jež jsou obsaženy v podkoží inkriminovaných oblastí, to napomáhá k obecně lepší funkci metabolismu těchto částí lidského těla. Tlak na konkrétní partie mimo to napomáhá k vyšší výkonnosti jak hluboko pod kůží vyskytujících se svalů a kapilár, tak i těch, které leží těsně pod povrchem kůže. Výsledkem je to, že dojde k narušení struktury tukových polštářků a zároveň k přímému vyhlazení pokožky.
Ještě jednou raději zdůrazníme, že vlastní anticelulitidová masáž samozřejmě ihned nepřinese naprosté zázraky. Jestliže už dopředu víte, že dlouhodobé a především pravidelné dodržování cvičebního plánu, který vám sestavil specialista, bude zřejmě pro vás příliš obtížné, snažte se kromě zmíněných masáží minimálně přizpůsobit jídelníček požadavkům vašeho usilovného boje s celulitidou. Samozřejmě sem patří množství zeleniny a ovoce s nízkým obsahem cukru. Podstatnou složku tvoří také vhodný pitný režim. Měli byste tedy vypít alespoň dva a půl litru tekutin denně (ve velkých vedrech klidně i o litr a půl víc), přičemž jeho základem by měla být zejména voda, možná je i minerální voda s nízkým obsahem dusíku. Také se v tomhle případě velice doporučují bylinné čaje. Zcela byste se měli vyvarovat sladkým limonádám, ale třeba také kávě.